Sponsorluk Hizmetleri

Günümüzde tüketiciler bir ürünü ya da hizmeti almaktan çok markayı satın alırlar. Tüketiciler satın  aldıkları  marka ile ait oldukları veya ait olmak istedikleri hayat tarzını, markanın anlattığı hikayeleri, markanın yaşattığı veya yaşatmayı vaad ettiği deneyimleri ve duyguları satın alırlar. Son yıllarda bu amaçları gerçekleştirecek bir pazarlama aracı klasik pazarlama araçları arasında fark yaratarak öne çıkan Sponsorluk hizmetleridir.

Sponsorluk; bir etkinliğe destek vererek kurumu, ürünü ve hizmeti tanıtmak, hedeflenen kitlenin bilinç altında marka imajını oluşturmak veya güçlendirmek, indirekt olarak satın alma tercihlerini etkilemektir.

Hedef kitleniz artık sadece şirketinizin vaadlerine, sözlerine, söylediklerine inanmakla kalmıyor. Araştırıyor, sorguluyor ve en güncel doğru bilgileri daha hızlı sınıyor. Bu da tüm sektörlerde rekabeti daha da aktif ve hareketli hale getiriyor.

Bugün ve gelecekte  rakipler arasında ön plana çıkabilmek, Marka Farkındalığı ve Bilinirliği yaratmak veya rakiplere göre farklılaşmak , hedef kitleyle duygusal bir bağ oluşturmak, gittikçe zorlaşan marka sadakatini korumak ve en doğru bütçeyle hedef kitlelere ulaşmak ancak doğru yönlendirilmiş Sponsorluk hizmetleriyle mümkün olur.